21 maja 2017

Hotel Cracovia - ostatnia odsłona

Mozaika, Kraków, hotel CracoviaMimo, iż hotel Cracovia jest już od dawna zamknięty na głucho, to wyjątkowo, z okazji krakowskiej „Nocy Muzeów” Cracovia znowu powitała swoich gości.


W nieczynnym hotelu Cracovia, który po remoncie stanie się Muzeum Architektury i Designu odbyła się tegoroczna inauguracja "Nocy Muzeów".

Z okazji „Nocy Muzeów” można było zobaczyć wystawę czasową: „Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika, szkło, ubiory”, wysłuchać wykładu: „Jerzy Antkowiak i Moda Polska u schyłku PRL” oraz zapoznać się z 20 najciekawszymi projektami studenckimi z warsztatów ze światowej sławy architektem Fernando Menisem w związku z przebudową hotelu Cracovia na siedzibę Muzeum Architektury i Designu.

Oczywiście największą atrakcją była możliwość zobaczenia samego wnętrza Cracovii z jej marmurowym holem i tzw. „złotą mozaiką” autorstwa Krystyny Zgud-Strachockiej. Mozaika jest nie lada gratką dla amatorów tego rodzaju sztuki. Tuż obok dawnego hotelu Cracovia, w kinie Kijów, znajduje się odrestaurowana kilka lat temu mozaika tej samej artystki, zatem macie szansę obejrzeć dwie za jednym zamachem.

projektant mody, Jerzy Antczak, Moda Polska

projektant mody, Moda Polska, Jerzy Antczak

mozaika, Kraków, hotel Cracovia

mozaika, Kraków, hotel Cracovia

mozaika, Kraków, hotel Cracovia

Kraków, mozaika, hotel Cracovia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz