23 czerwca 2017

"Co, jak i dlaczego?" - recenzja

Wydawnictwo Jedność, książka dla dzieci, pytania i odpowiedziJeśli szukacie odpowiedzi na niestandardowe pytania z różnych kategorii, to książka „Co, jak i dlaczego” z pewnością jest dla Was.


Rewelacyjna książka Wydawnictwa Jedność - „Co, jak i dlaczego?” zawiera pytania z siedmiu różnych dziedzin. Można w niej znaleźć informacje o technice, naturze, zwierzętach, historii czy ludzkim ciele. Pytania są bardzo zaskakujące, czasem dziwne i właśnie dzięki temu książka jest tak wyjątkowa.

Na czym polega fenomen zaskakujących czytelnika pytań? Ano na tym, że tylko tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania:
- dlaczego nie można dotknąć tęczy?
- jak rodzą się góry?
- dlaczego umieramy?

Odpowiedzi na pytania napisane są prostym językiem i powodują zaspokojenie ciekawości, a nawet późniejsze drążenie tematu. Książka obfituje w zagadki i dowcipne ilustracje, a forma w jakiej jest napisana - pytania i odpowiedzi - sprawia, że łatwo jest znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie i poszerzyć wiedzę o kilka ciekawostek. Jest to książka przeznaczona głównie dla młodzieży, ale każdy znajdzie w niej coś interesującego dla siebie.

Książkę można czytać od początku do końca lub na wyrywki. Przeczytaliśmy ją już 3 razy i wciąż do niej wracamy. Oczywiście jedzie z nami na wakacje.

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz