23 czerwca 2017

Agnieszka Gadzińska „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” - recenzja

Opowiadania dla dzieci, Gadzińska, Gulewicz

W tym niezwykłym zbiorze opowiadań występuje kapelusz, który karmiony jest wierszami napisanymi przez właściciela i dopóki nie dostanie poetyckiej strawy, jest złośliwy, a wtedy właściciela spotykają dziwne i tajemnicze wydarzenia.

Złośliwy kapelusz daje bohaterce opowiadania solidną nauczkę, którą dziewczynka popamiętała na długo i wyciągnie z niej wnioski. Poznajemy również Bartusia i jego perypetie z gwiazdką, a także roztargnioną Wróżkę Zębuszkę, która poleciała z prezentem do dziecka, któremu nie wypadł ząb, za to ząb wypadł jej.

Książka „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania”, to trzy wciągające, kompletnie odlotowe historie. Przenosimy się do świata, który balansuje na granicy rzeczywistości i fikcji. Opowiadania trzymają czytelnika w napięciu, aż do samego końca.

Spotykamy szalonych, zwykle dość roztargnionych bohaterów. W pierwszym opowiadaniu pojawia się wątek moralizatorski: „rzadko cenimy coś, co dostajemy zbyt łatwo”.

Całą książkę czyta się szybko i zostawia po sobie uśmiech na twarzy i dobry nastrój W książce dostajemy dużą dawkę humoru i szczyptę magii, a gagi sytuacyjne ubarwiają niezwykłe ilustracje autorstwa Artura Gulewicza.

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz