4 lipca 2017

Pan Poeta „Kura, co tyła na diecie” - recenzja

odchudzanie, książka, humor Pan Poeta

Była sobie pewna kura, która szczupłą chciała być. Ale jak to zwykle w przypadku odchudzania, coś poszło nie tak...


Książkę „Kura, co tyła na diecie” autorstwa Pana Poety, z ilustracjami znanej i lubianej przez dzieci Joanny Młynarczyk wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka i jak zwykle, Pan Poeta nie zawodzi. 

Humorystyczną historię przedstawicielki drobiu, która diety się nie trzymała, chociaż schudnąć bardzo chciała nie można tak po prostu przeczytać, i już!

Czyta się ją po raz pierwszy, a tuż po przeczytaniu dziecko prosi o natychmiastowe ponowne przeczytanie. Potem czyta się ją po raz drugi, z dodatkowymi pytaniami, ale i tak czytanie po raz trzeci kończy się dogłębną analizą przypadku pani kury i jej kłopotów z odchudzaniem.

Książka zawiera mądrą puentę, która może być wstępem do ciekawej i pouczającej rozmowy na temat akceptacji i niepoddawania się presji otoczenia. 

Humorystyczna rymowanka, ciekawa historia kury, która chciała się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości i być szczupłą, fit i w trendach, rozśmieszające dzieci ilustracje wzmacniające przekaz opowiadania, powodują, że nie można się od książki oderwać. No chyba, że po kawałek tortu. To tak. Chyba, że jesteście na diecie. To nie. A w zasadzie, dlaczego nie? 

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

2 komentarze:

  1. Kura jest świetna, a już niedługo ukaże się kolejna część:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, tak, tak! Czekam z niecierpliwością :)

    OdpowiedzUsuń