5 lipca 2017

Margarett Borroughdame „Pan Cylinderek” - recenzja

zabawna wierszowanka dla dzieciPan Cylinderek miał spory kompleks, ale zamiast się martwić i smucić, sięgnął po rozum do głowy i rozwiązał swój problem.


Rymowanka Margarett Borroughdame „Pan Cylinderek” wydana przez MB Books, to pogodna historyjka okraszona dużą porcją humoru. Opowiada o pewnym panu, który miał wadę, w zasadzie kompleks utrudniający mu życie. Jednak ów pan nie poddał się, ale wpadł na pomysł, jak sobie poradzić z kompleksem i zamiast martwić się z jego powodu, odwrócił od niego uwagę, a nawet spowodował, że zaczął przyciągać innych swoją oryginalnością.

Książeczka niesie z sobą ważne przesłanie dla czytelnika, że zamiast poddawać się losowi, można go przechytrzyć i sprawić, że wada stanie się zaletą. Uczy również, że warto zachować dystans do swojego wyglądu i w ogóle do siebie, bo poczuciem humoru i sprytnymi zabiegami sprawimy, że wady w magiczny sposób znikną. Przede wszystkim znikną z naszej głowy.

Książka skłania do rozmowy i dyskusji na temat walki z przeciwnościami losu, kompleksami i wszelakimi uchybieniami. Kolorystyka książeczki jest intensywna, przyciągająca wzrok, a sam bohater ciekawy i sympatyczny. Przy czytaniu „Pana Cylinderka” natychmiast poprawiamy sobie humor, a dobry nastrój utrzymuje się jeszcze długo po czytaniu.

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

2 komentarze: