26 listopada 2017

Joe Windy „Central Park. Kraina Koe" – recenzja

Strażnicy Globusa Joe Windy premieraKiedy zamykamy oczy, pod naszymi powiekami tworzą się baśnie i opowieści nie do ogarnięcia rozumem. Możemy również otworzyć książkę i dziać się będzie tak samo. Jest tylko jedno „ale”. To musi być TA książka.


Central Park to wcale nie taki zwyczajny park. A przynajmniej takim go widzi Joe Windy, autor książki „Central Park. Kraina Koe” wydanej przez Wydawnictwo Rebis. Jest to debiut literacki podróżnika i himalaisty i jak na moje oko, jest to bardzo udany debiut.

Autor dostrzegł w nowojorskim Central Parku wiele magicznych miejsc. Wykazał się przy tym nieprzeciętną wrażliwością i opisał to, co podpowiadała mu wyobraźnia. A wyobraźnię ma ogromną.

Autor opisuje magiczną krainę w taki sposób, że czytelnikowi wydaje się, że w niej jest. Zawartość książki jest soczysta i sugestywna, przez co mocno pobudza wyobraźnię czytelnika. Zróżnicowane postacie o ciekawych osobowościach, wartka akcja, niebagatelne przygody głównych bohaterów, przeplatający się smutek i strach z radością i szczęściem sprawiają, że książkę czyta się doskonale. Lekki, ale nie infantylny język wciąga w opowieść, trzyma w napięciu i nie rozczarowuje.

Teoretycznie jest to książka dla dzieci, ale czytało mi się ją wyśmienicie i przeczytałam ją z wielką przyjemnością. Teraz będzie ją czytał syn. Warto dodać, że „Central Park. Kraina Koe” jest początkiem serii „Strażnicy Globusa”, zatem przeczytamy jeszcze o wielu baśniowych miejscach. Ciekawą propozycją jest udostępnienie czytelnikowi mobilnej aplikacji, w której można zwiedzać Central Park i Krainę Koe.

Takie miejsca, jak Kraina Koe, możemy odnaleźć na całym świecie. Nawet w swoim najbliższym otoczeniu. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Zatem warto mieć otwarty umysł, bo magia jest tuż obok.

Recenzja również na: www.czasdzieci.pl

6 komentarzy:

 1. Niby zwykły park, a tu może być niezwykłą inspiracją i magiczną krainą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się zaintrygowana :)
  ______
  Magda Ostrowska

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała, brzmi bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciągnęła mnie całkowicie. Przeczytałam w jeden wieczór :)

   Usuń