22 listopada 2015

"Profesor Wiolinek" w Operze Krakowskiej

Jak zainteresować dzieci baletem i zachęcić do odwiedzania opery? Opera Krakowska doskonale wie jak!

fot. Opera Krakowska
W niedzielny poranek 22. listopada Opera Krakowska przygotowała spektakl dla dzieci pt.: "Profesor Wiolinek i zaczarowany niedźwiedź". Był to jeden z serii spektakli dla dzieci, w kórym sympatyczny i energiczny Profesor Wiolinek podróżuje muzycznie po świecie.

Tuż przed spektaklem, przed wejściem na Scenę Kameralną stało kilkadziesiąt odświętnie ubranych dzieci i niecierpliwie czekało na wejście. Spektakl rozpoczął się punktualnie. Dzieci poznały uroczego Profesora Wiolinka i jego towarzysza - Ducha Angusa, którzy byli przewodnikami po krainie muzyki i baletu.

Dzieci poznały moskiewski Teatr Bolszoj, który wystawia przedstawienia operowe i baletowe. Poznały takie nazwy rosyjskich baletów jak: "Śpiąca Królewna", "Dziadek do orzechów" czy "Jezioro Łabędzie" oraz rosyjskich kompozytorów muzyki do baletów: Piotra Czajkowskiego, Igora Prokofiewa i Igora Strawińskiego . Dowiedziały się również, że my, Polacy możemy także poszczycić się kompozytorem baletów dla dzieci - Bogdanem Pawłowskim, który skomponował muzykę do baletów: " Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków" oraz "Kot w butach".
Podczas spektaklu dzieci miały możliwość obcowania z muzyką z różnych baletów, oglądać cudowną grę świateł i zaskakującą animację. Twórcy spektaklu przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek. Pojawiły się zagadki związane z nazwami baletów, animacje z Kotem w butach, a ochotnicy śpiewali na scenie swoje piosenki.

Spektakl dostarczył dzieciom masę radości. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, a uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej pięknie zatańczyły tradycyjny taniec rosyjski w strojach ludowych.

Oglądając spektakl o Profesorze Wiolinku dzieci bardzo aktywnie spędziły czas. Warto obejrzeć też inne spektakle z serii o Profesorze, podczas których Opera Krakowska skutecznie zaraża dzieci miłością do muzyki i tańca.

Recenzja również na: www.czasdzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz