15 listopada 2015

Warsztaty dziennikarskie w Centrum Jana Pawła II

TVP Kraków, Siemion, KrakówCzy Centrum Jana Pawła II kojarzy się Wam z zajęciami dla dzieci? Mnie dotychczas nie, dlatego z czystej ciekawości wybrałam się wraz z synem na warsztaty dziennikarskie z panią Magdaleną Siemion, dziennikarką znaną m.in. z Telewizji Kraków. Warsztaty organizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach "Akademii Rodzinnej".


Podczas bardzo aktywnych zajęć dzieci wcielały się w rolę dziennikarzy i sprawnie przeprowadzały wywiady ze swoimi kolegami, którzy z kolei odgrywali role m.in. Roberta Lewandowskiego czy Roberta Kubicy. Dzieci oswajały się z mikrofonem i kamerą wielokrotnie podczas zajęć.

Na zajęciach dzieci mogły się dowiedzieć jak pracują dziennikarze, czym są takie pojęcia jak news, body, lead, a także uczyły się same przygotować newsa. Oprócz tego wypisywały cechy dobrego dziennikarza.


W czasie, gdy dzieci zmagały się z tematem pracy dziennikarza, ich młodsi koledzy i koleżanki miały za zadanie narysować postać dziennikarza, co szło im bardzo dobrze. Nie myślcie jednak, że w czasie, gdy dzieci dobrze się bawiły, ich rodzice nudzili się czekając na pociechy na korytarzu. Absolutnie nie. Dla rodziców Instytut przygotował spotkanie z policjantem, który prowadził zajęcia z podstaw bezpiecznego korzystania z internetu.

Sądząc po aktywności w trakcie i uśmiechach po zajęciach, warsztaty w Instytucie dla wszystkich były bardzo wartościowe. Wszystkie dzieci dostały od Pani Magdaleny Siemion pamiątkowe certyfikaty. Polecam uwadze inne organizowane przez Instytut zajęcia dla dzieci.

Recenzja również na: www.czasdzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz