29 listopada 2015

Piękno ręcznie malowanych bombek

Na Rynku Głównym w Krakowie właśnie rozpoczął się Kiermasz Bożonarodzeniowy, więc nie było w tym nic dziwnego, że Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zorganizowało w ostatnią listopadową niedzielę rodzinne warsztaty pt.: "Świat szklanej wydmuszki".

Warsztaty odbywały się w Pałacu Krzysztofory i prowadziły je panie z krakowskiej pracowni i galerii ozdób Calik. Zajęcia zaczęły się od wyświetlenia filmu, na którym dowiedzieliśmy się jak powstają bombki choinkowe i jak ciężką i drobiazgową pracą jest przygotowanie pojedynczego okazu.

Na stole w sali warsztatowej można było zobaczyć dokładnie taką samą bombkę, którą ozdabiała malarka w filmie oraz formy do ozdób i urządzenie do formowania bombek. Po filmie dzieci i opiekunowie z niecierpliwością przystąpili do dekorowania najpierw bombek styropianowych, a na końcu najprawdziwszych szklanych okazów.

Do wykorzystania mieliśmy farby akrylowe, brokat, pisaki, a ograniczała nas tylko nasza wyobraźnia. Każdy stosował inną technikę ozdabiania, od najbardziej ascetycznych po zwariowane kolorystycznie i fakturowo.

Po ozdobieniu i wysuszeniu swoich prac wszyscy uczestnicy zabrali swoje arcydzieła do domu. Bombki moje i mojego syna z pewnością zawisną na tegorocznej choince :)

Recenzja również na: www.czasdzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz