17 czerwca 2018

Christian Hill – Wielkie ludy historii. Grecy

Ateny, Grecy, Grecja, grecki, mitologia

Czy starożytny wojownik czuł strach? Czy jego strój był wygodny? Jak wyglądało życie w starożytnej Grecji? Czy choć trochę przypominało nasze współczesne?


O starożytnych cywilizacjach każdy z nas uczył się w szkole lub będzie się uczył. Wydaje nam się, że wiemy na ten temat sporo, bo jest to temat wciąż przewijający się w filmach czy książkach, ale książka Christiana Hilla „Wielkie ludy historii. Grecy” jednak nas zaskoczy.

Przede wszystkim napisana jest w bardzo nietypowy jak dla książek o starożytności sposób, bo jest to po prostu opowiadanie o konkretnych osobach, którzy razem uczestniczą w bitwie i olimpiadzie. Nietypowość książki polega również na użyciu przez autora opisów, które mocno pobudzają naszą wyobraźnię. Dzięki nim czujemy zapach oliwy, gorące greckie słońce, strach, radość i ból naszych bohaterów. Dokładnie czujemy to, co czuł wojownik podczas bitwy. Autor zabierze nas na olimpiadę, a nawet udzieli nam się duch rywalizacji.

Po każdym rozdziale znajdziemy słowniczek pojęć użytych w książce, które uzmysłowią nam, jak wiele z nich używamy na co dzień, w dodatku kompletnie sobie tego nie uświadamiając. Po lekturze książki uświadomimy sobie również, że stosujemy zasady, które stworzyli starożytni Grecy. Niesamowite, prawda?

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz