10 października 2017

Regulicka jazda bez trzymanki!

Małopolska, drezyny, kolej, Regulice

Jak ożywić piękną, ale nieco senną wieś? Na przykład przez uruchomienie na nieczynnych torach kolejowych wycieczki drezynami! Tak właśnie zrobiły Regulice, urokliwa, zielona, ale niezbyt znana wieś w całkiem bliskiej odległości od Krakowa. 


W piękną wrześniową niedzielę postanowiliśmy rodzinnie wybrać się na wycieczkę do Regulic i nie żałowaliśmy tej decyzji.

Tą trasą kiedyś jeździły pociągi. Ta trasą kiedyś jeździłam i ja. Kiedy trasa stała się nierentowna ruch na torach zastygł. Na całe szczęście w tym roku ruszyła kolej drezynowa.

Jeśli jeszcze nigdy nie jechaliście drezyną, to musicie wiedzieć, że to niekoniecznie bułka z masłem czy kaszka z mleczkiem. Trzeba się nieco wysilić, ale radość, satysfakcja i stan absolutnej szczęśliwości następuje już po kilkudziesięciu sekundach aktywnego pedałowania. Trasa jest urocza, pełna zieleni i różnorodnego krajobrazu. Widoki zdecydowanie rekompensują włożony wysiłek fizyczny. 

Podróż drezynami jest doskonałym sposobem na niekonwencjonalny, aktywny wypoczynek. Drezynami można podróżować całymi rodzinami w trzech opcjach długości trasy: 5, 6 i 11,2 km. Osobiście polecam najdłuższą trasę, bo można dłużej nacieszyć się przyrodą, a także odwiedzić znajdującą się na trasie kolei drezynowej Winnicę Czak i kupić wyśmienite wino! Na koniec wycieczki drezynami dostaniecie pamiątkowy i wywołujący wspomnienia kartonowy bilet przedziurkowany jak to dawniej robiono.

W Regulicach, jak i w okolicy jest mnóstwo atrakcji do odwiedzenia. Warto zaplanować całodniową wycieczkę, bo jest co robić. Wykorzystajcie wolne chwile na kontemplowanie przyrody. My oczywiście będziemy wracać. Po wino również! Rezerwujcie drezyny regulickie i zaznajcie radości z niekonwencjonalnego spędzania wolnego czasu.


Regulice, drezyny, kolej, Małopolska

Małopolska, drezyny, kolej, Regulice

Regulice, drezyny, kolej, Małopolska

Małopolska, Regulice, drezyny, kolej

Małopolska, Czak, winnica, Regulice

wino, winnica, czak, Małopolska, Regulice

wino, winnica, czak, Małopolska, Regulice

5 komentarzy:

 1. i to tylko niespełna 2 godziny od domu :) warto pomyśleć przy następnym wyjeździe do Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 2. O! Koniecznie! Polecam zwłaszcza wino, które można zakupić na trasie 😋😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam jeszcze przyjemności jechać drezyną ;)

  OdpowiedzUsuń