19 września 2017

"Polska moja ojczyzna" - recenzja

patriotyzm, historia Polski, geografia Polski

Pasja podróżowania ma to do siebie, że można ją realizować przez cały rok, bez względu na pogodę czy porę roku. Dzisiaj chciałabym, abyście zakochali się w Polsce. Zapewniam Was, że będzie to fascynująca przygoda.


Polska jest piękna! Polska to morze, góry, jeziora, lasy, jaskinie, skanseny, muzea o różnej tematyce.

Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje, a pomoże w tym książka Wydawnictwa Aksjomat „Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna”. Książka, a w zasadzie przewodnik jest kompendium wiedzy na temat naszego kraju.

Omawia poszczególne regiony i województwa przekazując czytelnikowi  podstawowe pojęcia, wiedzę z zakresu historii, geografii i przyrody, ale też sporo ciekawostek, o których może nie wiedzieć.

Piękne zdjęcia i zabawne ilustracje zachęcają do czytania. Książka jest ciekawym i wartościowym przewodnikiem po Polsce i spokojnie można ją wertować przed wybraniem się na wycieczkę. Zawiera opisy najciekawszych szlaków, a także wiele cennych informacji na temat kultury, religii czy ukształtowania terenu. Książka posiada słowniczek najbardziej potrzebnych pojęć. Z przyjemnością wraca się do niej po kilka razy. Jest doskonałą pozycją książkową do czytania z dzieckiem, do planowania wycieczek i wypraw. Zaraża podróżowaniem!

Jest takie powiedzenie Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Z podróżami tak właśnie jest, że jeździmy na koniec świata, a nie doceniamy tego, co mamy w zasięgu ręki. Z książką „Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna” wyszukiwanie ciekawych miejsc będzie zdecydowanie łatwiejsze! Czytajcie i zakochajcie się w Polsce!

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

2 komentarze:

  1. To coś dla mnie :) Uwielbiam wycieczki po Polsce, bo w każdym zakątku można znaleźć coś ciekawego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak! To moja wielka pasja! Jak nie mogę jechać daleko, to chociaż na jeden dzień gdzieś blisko

    OdpowiedzUsuń