17 października 2017

Patrycja Juszkat "Dobre myśli" - recenzja

wzmacnianie pewności siebie, dobre myśli

Czy pewność siebie jest darem czy jednak można ją w jakiś sposób wypracować? Czy można pomóc dziecku uwierzyć w siebie? Czy istnieją narzędzia, dzięki którym rodzice wzmocnią wiarę dziecka w siebie i własne siły?


Na całe szczęście takie narzędzia istnieją. Jednym z nich są opracowane przez Patrycję Juszkat „Dobre myśli” - karty afirmacyjne dla chłopców, wspierające poczucie wartości i wiarę we własne możliwości. Karty wydane przez Wydawnictwo Zysk i s-ka są krótkimi, pozytywnymi komunikatami, które wprawiają dzieci w dobry nastrój, sprzyjają zastanowieniu się nad sensem treści, którą widzą na karcie oraz jej analizie.

Zauważcie, że dzieci zwykle słyszą od dorosłych negatywne komunikaty. Zdecydowanie rzadziej niż pozytywne. Musimy się zatem nauczyć wysyłania pozytywnych treści w miejsce negatywnych. Afirmacje wzmacniają charakter, kształtują pewność siebie, służą przestawieniu się z myślenia negatywnego na pozytywne.

Zamysł jest taki, aby w niewymuszony sposób, przy zapewnieniu przede wszystkim dobrej zabawy, spowodować, aby dziecko przyswoiło treści umieszczone na kartach. Potem, kiedy na przykład spotka je przykrość, można wrócić do chwil spędzonych na zabawie z kartami afirmacyjnym i przypomnieć mu pozytywne komunikaty, które poznał.

Karty są tak naprawdę zaproszeniem do rozmowy. Niewykluczone, że przy ich użyciu wyjdzie na jaw nie jedna głęboko skrywana tajemnica. Nie wahajcie się wtedy opowiedzieć dziecku o Waszych doświadczeniach. Przy okazji wzmocnią się Wasze relacje, lepiej poznacie swoje dziecko, ale przede wszystkim będą to „Wasze chwile”. Cenny czas spędzony razem.

W pięknie zdobionym pudełku dostajecie 52 karty i naklejki oraz instrukcję, jak postępować z kartami i jak do nich dziecko przygotować.

Uwierzcie, dobre myśli potrafią zdziałać cuda! Zachęcam do zabawy!

Recenzja również na: www.czasdzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz