22 maja 2018

Publikacja „Tęcza pod lupą” Kampanii Przeciwko Homofobii

lgbt, równość, miłość, tolerancja, tęcza, homofobiaJesteśmy różni. Wysocy i niscy. Grubi i chudzi. Mamy różny kolor skóry i włosów. Mówimy różnymi językami. Kochamy też inaczej. Dzięki temu świat jest piękny i ciekawy. Niestety brak tolerancji skutecznie niszczy ten obraz.Niektórzy z nas zakładają, że świat będzie taki, jaki oczekują. Że coś będzie normalne, a wszystko, co będzie odbiegało od założonej normy będzie nienormalnością. Tak też zwykle traktujemy osoby lgbt. Są dla wielu ludzi nienormalnością. Odbiegają od normy. A co jest normalnością? Jaka jest norma? Czy w ogóle możemy zdefiniować pojęcie normalności w tym przypadku?

Dobrym początkiem do zdobycia wiedzy na temat lgbt jest opracowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii publikacja na temat osób lgbt „Tęcza pod lupą”. Obala wiele krzywdzących mitów i uogólnień, które biorą się z niewiedzy i strachu przed innością. Jest doskonałą nauką tolerancji.

Publikacja jest merytorycznym podręcznikiem dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat osób lgbt. Przyda się wszystkim, którzy chcą odrzucić uprzedzenia i krzywdzące opinie na temat gejów, lesbijek czy osób transpłciowych. Ta książka jest dla wszystkich, którzy potrzebują solidnej wiedzy, zaś wypowiedzi osób lgbt uwierzytelniają przekazane treści.

Wyobraźmy sobie świat bez uprzedzeń. Piękny, prawda? Każdy z nas jest odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądał. Zawsze pamiętajcie, że po drugiej stronie jest człowiek. Pozwólmy mu żyć po swojemu, bo nie mamy moralnego prawa oczekiwać, że będzie żył tak, jak my chcielibyśmy, aby żył.

Pobierz bezpłatnie swój egzemplarz publikacji KPH "Tęcza pod lupą".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz