21 marca 2018

Holly Webb „Strażnicy Zamku Penhallow”


Zielona Sowa, przygodaCo robią dzieci, kiedy czują się samotne i zagubione? Wymyślają swój świat i uciekają w krainę baśni.

Mała Pola po śmierci taty wyprowadza się z mamą z Londynu do samego Zamku Penhallow, gdzie pracę dostaje jej mama. Wyjazd ma być również formą katharsis po stracie najbliższej osoby zarówno dla dziewczynki, jak i dla jej mamy. Mają zacząć życie od nowa, w nowym miejscu i bez przedmiotów przypominających zmarłego.

Poli wcale się Zamek Penhallow nie podoba. Wciąż tęskni za tatą, czuje się samotna, nie ma przyjaciół. Ba! Tu w ogóle nie ma dzieci, oprócz turystów, a wiadomo, że Ci przyjeżdżają w celu zwiedzenia zamku, a nie zabawy z nią.

Smutna i samotna dziewczynka nagle zaczyna przeżywać przygody z psem, który obudził się z kamiennego snu. Przygód jest wiele, niektóre są nawet bardzo niebezpieczne. Kamienny pies nie jest jedynym tajemniczym bohaterem, jakiego spotyka dziewczynka. Dzięki swojemu baśniowemu światu przestaje być już taka samotna.

Książkę czyta się z dużą łatwością. Dynamiczna akcja, ciekawe przygody i wciągająca historia powodują, że czytanie jej jest dużą przyjemnością. Świat realny miesza się z baśnią, a tajemnica goni tajemnicę.

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz