4 listopada 2016

Elżbieta i Witold Szwajkowscy "Pajdohistoryjki z Basią" - recenzja

przedszkolaki, WiR, Szwajkowscy, pajdohistoryjkiEdukacja lekka, łatwa i przyjemna? Ależ oczywiście! Z pajdohistoryjkami każdy przedszkolak będzie miał dobrą zabawę i naukę w jednym. A jego przewodniczką będzie urocza Basia.


Pajdohistoryjki z Basią autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich i wydane przez krakowskie wydawnictwo WiR, to krótkie historyjki, do których zadawane są pytania. Bogato ilustrowane, zabawne opowiastki, które działają rozwijająco, budują relacje, zwiększają zasób słownictwa, pobudzają wyobraźnię, pomagają kojarzyć fakty i wywołują dodatkowe pytania do wierszyka, dzięki czemu krótka opowieść o przygodzie Basi rozwija się w powieść sensacyjną.
Cały zestaw składa się z 20 kart spakowanych w wygodną teczkę, gdzie na pierwszej stronie znajduje się krótka opowieść z życia Basi oraz pytania do historyjki, a na drugiej stronie ilustracja do historii.
Oczywiście pytania są tylko formą zachęty. Można je rozbudowywać, wymyślać nowe, dzięki czemu do pajdohistoryjek można wciąż wracać z nowymi pomysłami. Możliwości są nieograniczone.
Pajdohistoryjki, poprzez poznawanie przygód sympatycznej Basi, pozwalają na tworzenie alternatywnych historyjek oraz rozwijają u dziecka empatię. Pytania do historii mogą też odwoływać się do osobistych przeżyć dziecka: “A co Ty byś zrobiła na miejscu Basi?”, “Z czym Ci się kojarzą te przedmioty?”, “Czy byłaś już kiedyś w takiej sytuacji?”.
Pajdohistoryjki przetestowałam na dwojgu ciekawych świata przedszkolakach. Sprawdziły się. Dzieciaki miały furę radości i wciąż chcą wracać do świata Basi.

Recenzja również na: www.miastodzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz